Podczas wtorkowych (12.05) obchodów Światowego Dnia Książki oraz Dnia Bibliotekarza odbyło się tradycyjne wręczenie Nagrody i Dyplomów Honorowych Srebrnej Róży. Wyróżnienia te przyznawane są przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku od 1999 r. osobom i instytucjom zasłużonym na rzecz bibliotek województwa podlaskiego

Miło nam poinformować, że wśród laureatów Dyplomu Honorowego Srebrnej Róży znalazła się nasza koleżanka Katarzyna Konopka, która jest pracownikiem wypożyczalni głównej. Została doceniona za zaangażowanie i tworzenie serdecznych relacji z użytkownikami, za liczne działania na rzecz promocji czytelnictwa książki tradycyjnej, jak również jej nowych form, w szczególności publikacji cyfrowych na platformie Ibuk Libra.

Podczas wtorkowych uroczystości zostały też ogłoszone wyniki konkursu na Bibliotekarza Roku Województwa Podlaskiego. Jak wcześniej informowaliśmy, tytuł ten otrzymała Renata Igielska – kierownik Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Dzisiaj nasza koleżanka otrzymała oficjalny dyplom i gratulacje z rąk marszałka Artura Kosickiego i dyrektor Książnicy Podlaskiej Beaty Zadykowicz.

Honorową Odznakę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzymała Wiesława Kłosińska – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża oraz Przewodnicząca Łomżyńskiego Oddziału SBP.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

źródło fot. UMWP i KP

Skip to content