O jakim mieście mowa w książce „Najlepsze miasto świata” napisanej przez Grzegorza Piątka? Podtytuł rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości – chodzi o Warszawę. Pisarz podejmuje tematykę jej odbudowy po tym, jak niegdysiejszy Paryż Północy obrócił się w stertę gruzów po nieudanym powstaniu.

Warszawa w odbudowie 1944–1949

Oczekujesz, że „Najlepsze miasto świata” to opowieść o ruinach Warszawy i mieszkańcach mozolnie odbudowujących krok po kroku swoją stolicę? To tylko część prawdy, ponieważ Grzegorz Piątek uczynił ze swojej publikacji coś szczególnego – pasjonującą lekturę o doświadczeniach ludzkich z historią wysuwającą się na pierwszy plan.

Masz okazję poznać dzieje miasta, które pomimo otrzymania tak wielu ciosów, musiało szybko otrząsnąć się z tragedii i powrócić do żywych. Jednocześnie ludzie stanęli przed dylematem, jak nowa Warszawa ma wyglądać i komu ma właściwie służyć?

Dlaczego warto sięgnąć po „Najlepsze miasto świata”?

Zadajesz sobie pytanie, czy książka Grzegorza Piątka jest godna Twojej uwagi i czasu, jaki poświęcisz na jej przeczytanie? Jak najbardziej. To lektura, która Cię zainteresuje. Napisana została ona bogatym językiem, a pisarz pokusił się o przedstawienie różnych punktów widzenia na zrujnowaną stolicę. Dowiesz się, jak postrzegali jej odbudowę decydenci, a jak przeciętni ludzie, którzy niczego więcej nie oczekiwali po wojnie, jak świętego spokoju.

źródło: empik.com

Skip to content