W najnowszym numerze “Wiadomości Łomżyńskich” znajdziecie Państwo aż dwa artykułu dotyczące działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Pierwszy to subiektywna recenzja Narodowego Czytania 2020. Kto nie uczestniczył, ten będzie mógł oczami redaktora Wawrzyńca Kłosińskiego wrócić do 5 września – łomżyńskiej odsłony narodowego czytania “Balladyny” Juliusza Słowackiego. Od dziewięciu lat wydarzenie to organizuje nasza biblioteka, w tym roku z artystycznym wsparciem Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Drugi artykuł to kontynuacja cyklu “Dawno temu w bibliotece…”. Opisujemy kadrę, która tworzyła łomżyńską bibliotekę w trudnych czasach powojennych. Okazuje się, że ówcześni bibliotekarze świetnie sobie radzili z promocją książki i czytelnictwa. W jaki sposób? – zapraszamy do lektury…