Narodowe Czytanie 2020

Juliusz Słowacki

Narodowe Czytanie 2020

– podziękowanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży zaangażowali się w Narodowe Czytanie “Balladyny” Juliusza Słowackiego. Na ręce Biblioteki przyszły również podziękowania od Pary Prezydenckiej oraz list od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Szanowni Państwo!

Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu “Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona naszej wspólnej akcji odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Dziękuję za to, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać razem i cieszyć wspólną lekturą.

Chciałbym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. “Balladyna” interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, że klasyka polskiej lektury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo radości.

Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania w 2020 roku.

Andrzej Duda