Już jutro, w pierwszą sobotę września w całej Polsce odbędzie się jubileuszowa edycja akcji Narodowe Czytanie. Organizatorzy łomżyńskiej odsłony Narodowego Czytania: Prezydent Miasta Łomży, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, Teatr Lalki i Aktora, zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym corocznym święcie polskiej literatury przed siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży ul. Długa 13 o godzinie 10.00.

W tym roku będziemy po raz dziesiąty promować czytelnictwo, a lekturą Narodowego Czytania jest Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Osoby, które przyniosą własny egzemplarz dramatu Gabrieli Zapolskiej będą mogły go oznaczyć pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania. Wybrane fragmenty Moralności pani Dulskiej usłyszymy w interpretacji aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży, władz Łomży, samorządowców, osób znanych, mieszkańców naszego miasta, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7.

Łomżyńska odsłona Narodowego Czytania w tym roku będzie wyjątkowa ze względu na uroczyste odsłonięcie zaczytanej ławeczki, poświęconej historii łomżyńskiej książnicy w związku z jubileuszem 75. działalności. Pomysłodawcą był Pan Prezydent Mariusz Chrzanowski, natomiast autorką koncepcji artystycznej – Pani Teresa Adamowska.

Ławeczka stoi już przed budynkiem biblioteki. Zachęcamy do wzięcia udziału w jutrzejszym wydarzeniu i obejrzeniu na żywo tej niezwykłej pamiątki, która przypominać będzie o tym, że biblioteka od wielu lat mieści się w sercu Łomży, ale ma też swoje miejsce w sercach mieszkańców.