Noc Bibliotek 2021

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestniczący w tegorocznej Nocy Bibliotek, w myśl hasła “Czytanie wzmacnia”, poczuli moc książek i wzmocnili swoją Psyche, ale też mieli szansę zadbać o Fizis.

Fotogaleria

O tym jak wzmocnić swój organizm na sezon jesienno-zimowy, co w naturalny sposób wpływa na naszą kondycję mogli dowiedzieć się wszyscy czytelnicy, którzy odwiedzili progi naszej biblioteki w Noc Bibliotek. Każdy mógł pokrzepić się świeżo wyciśniętym sokiem i spróbować owocowych szaszłyków. Chętni poddali się profesjonalnemu badaniu analizy składu ciała, którą przeprowadziła Pani Daria Anna Siwirykow-Chrzanowska – dietetyk prowadząca poradnię dietetyczną “Dobra Kaloria”.

To nie jedyna atrakcja tego wieczoru. W Wypożyczalni Głównej można było wygrać atrakcyjne nagrody książkowe w konkursie literackim, wyszukać intersujące publikacje na kiermaszu książek albo podzielić się swoimi lekturami. Wiele osób skorzystało z tej okazji i przyniosło przeczytane woluminy do biblioteki. Bardzo dziękujmy!

Oddział dla Dzieci

W Oddziale dla Dzieci Noc Bibliotek upłynęła pod hasłem „Zabawy w kosmiczne sprawy – kosmiczne lapbooki”. Można było więc sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć nagrody w quizie „Ale kosmos!”, bawić się w wykonanym przez uczestników kosmicznym miasteczku, wziąć udział w przygotowanej przez organizatora grze on-line, a dzięki kiermaszowi powiększyć swe książkowe zbiory.

Filia Nr 2

Pracownice Filii nr 2 przygotowały zabawę ruchową i quiz “Trenuj z nami – bajkowymi postaciami”. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz japońskiej sztuki walki aikido oraz interaktywna zabawa „Turbodoładowanie na magicznym dywanie”, podczas której miała premierę mata edukacyjna, zakupiona ze środków z Budżetu Obywatelskiego.

Filia Nr 6

W Filii nr 6 główną atrakcją było spotkanie z dyrektorem Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariuszem Sachmacińskim, który opowiadał “Co dzieje się nocą w lesie” prezentując nagrania wykonane za pomocą kamery termowizyjnej. Można było również pośpiewać razem ze znanym popularyzatorem muzyki tradycyjnej – Adamem Strugiem, oczywiście online. Klimat Nocy Bibliotek doskonale oddało “Czytanie z latarkami”, a chętni mogli wziąć udział w zabawach literackich „Wilcza knieja” i „Sprawdź co w dziupli chowa biblioteczna sowa”.

We wszystkich placówkach wyświetlano też film „Operacja człowiek w czerni” o przygodach młodych detektywów Tiril i Oliviera oraz proponowano grę online „Czytanie wzmacnia”.