Portale branżowe: Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Lustro Biblioteki zamieściły informację o projekcie “LibrAfrica” Fundacji MIRD. O tej inicjatywie pisaliśmy wcześniej, przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży była partnerem Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Dzieci. Projekt był realizowany od września do listopada w szkołach podstawowych 2, 4, 10, w Zespole Szkół Specjalnych, szkole podstawowej w Konarzycach oraz Oddziale dla Dzieci. Jego celem było przybliżenie uczestnikom sytuacji i problemów dzieci na kontynencie afrykańskim oraz pozyskanie wolontariuszy i propagowanie idei założenia tam kolejnej biblioteki, tym razem w małej wiosce Maganzo w Tanzanii – pierwsza powstała w Rugando w Ugandzie w roku 2018.

Link do artykułu: Portal SBP

LibrAfrica w Łomży i okolicy