Pamięć nieulotna

Edward Snowden – jeden z najbardziej poszukiwanych przez USA ludzi na świecie – napisał autobiograficzną książkę, która być może zmieni Twoje postrzeganie jego osoby. Jeśli sądzisz, że to zdrajca, który ujawnił tajne dane amerykańskiego wywiadu, to być może zmienisz zdanie. Snowden spróbuje przekonać Cię, że w jego historii nie wszystko jest takie oczywiste, jak może się wydawać.

Kim jest Edward Snowden?

Prawdopodobnie słyszałeś medialne doniesienia o Edwardzie Snowdenie i to już po tym, jak za jego inicjatywą wyciekły pilnie strzeżone dane wywiadowcze. Tymczasem z jego książki „Pamięć nieulotna” dowiesz się nieco więcej o nim samym i jego pracy.

Snowden był zatrudniony w amerykańskich służbach specjalnych i miał dostęp do tajnych danych. W 2013 roku zdecydował się na to, by ujawnić dokumenty CIA, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Dlaczego zdecydował się na ten krok? Czy jest szaleńcem i zdrajcą, jak uważają niektórzy?

Bojownik o wolność

Z perspektywy samego zainteresowanego upublicznienie zgromadzonych przez CIA danych miało na celu odkrycie przed całym światem, jakie plany inwigilacyjne wobec obywateli ma amerykańska władza. Snowden chciał obnażyć zapędy USA do podsłuchiwania liderów innych państw. Mężczyzna pisze o strachu, jaki towarzyszył mu wówczas na każdym kroku. W obawie przed konsekwencjami uciekł ze swojego kraju i skazał się na życie w ukryciu.

Książka „Pamięć nieulotna” pokaże Ci punkt widzenia Snowdena na całą sprawę. Poznaj jego wyznania dotyczące działania systemu inwigilacyjnego w USA, ale też jego dzieciństwo oraz przemyślenia związane z życiem w świecie nowoczesnych technologii.

źródło: empik.com

Skip to content