W ramach współpracy z klubem seniora “Senior+” mieliśmy sposobność gościć przedstawicieli Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego “Srebrne marzenia”. Seniorzy z Olsztyna: Pani Helena Piotrowska, Pani Hanna Fogel oraz Pan Waldemar Chrzanowski zaprezentowali program poświęcony życiu i dokonaniom Mikołaja Kopernika pt. “Per aspera ad astra”. Rok 2023 to rok Mikołaja Kopernika – twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, autora dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. W ciekawie przedstawiony biogram słynnego toruńskiego astronoma, wplecione zostały autorskie wiersze Hanny Fogel i znane piosenki w wykonaniu Waldemara Chrzanowskiego. W drugiej część spotkania Panie zaprezentowały swoją twórczość i bogaty dorobek wydawniczy.

Helena Piotrowska –  pisarka, poetka, dziennikarka, felietonistka, bohaterka licznych spotkań autorskich. Od 1997 roku drukowała swoje wiersze w Olsztyńskim Informatorze Kulturalnym, antologiach poezji: “Beatus qui amat”, “W ciszy przyjdź do mnie”, “Z wichru spłynie moja miłość”, w Gazecie Olsztyńskiej, Kwadransie Akademickim, Panoramie Warmii i Mazur, monografii “Literaci & literatura” oraz czasopiśmie “Cogito”, gdzie wydrukowano nagrodzony w konkursie (1999) pisany gwarą warmińską wiersz pt. “Gadajka”.
Jest autorką sztuki “O szczęściu” (2000), napisanej dla zespołu „Diochy” z Domu Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie; wystawiona na przeglądzie regionalnym dps w ROK w Olsztynie.

Hanna Fogel –  poetka, artystka, autorka kolaży i członek grupy literackiej „Żywe Słowo”, autorka tomiku poezji „Wysoko niebo, głęboko ziemia”.