Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży wsparła akcję utworzenia pierwszej w Łomży mini biblioteczki, gdzie każdy może przynieść przeczytane książki, wybrać interesujące publikacje, dzielić się lekturami. Najnowsza instalacja, która już pojawiła się w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, stanowi kolejny element prowadzonej przez władze miejskie polityki promowania czytelnictwa wśród mieszkańców Łomży. Zadaszona biblioteczka pozwala bezpiecznie przekazać przeczytaną publikację, zaś jej pojemność gwarantuje, iż każdy bibliofil znajdzie w niej tytuł dla siebie.

Opracowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej gablotka pozwoli swobodnie korzystać z coraz popularniejszego w naszym kraju bookcrossingu.

Nasza biblioteka już od wielu lat prowadzi akcję dzielenia się książkami. W filiach bibliotecznych wystawione są małe regały, na których gromadzimy przyniesione przez czytelników książki. Inicjatywa Prezydenta Miasta Mariusza Chrzanowskiego pozwoli wyjść z inicjatywą poza bibliotekę i pięknym otoczeniu parku prowadzić akcję bookcrossingu.

fot. UM Łomża

 

Skip to content