20 marca w Filii Nr 1, przy ul. Polnej 16 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Pogaduchy w bibliotece”.
Tym razem tematem spotkania była kultura japońska, a to za sprawą Pani Bożeny Malinowskiej, która odbyła podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Nasz gość to nauczycielka bibliotekarka, wcześniej zawodowo związana z Biblioteką Pedagogiczną w Łomży.
W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy biblioteki, w tym młodzież z klasy VII c SP nr 5.
Z wielkim zainteresowaniem wysłuchano ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją zdjęć z podróży do Japonii. Podziwiano piękne ogrody, świątynie i kulturę japońską. Na uwagę zasługiwały parki, egzotyczne drzewka bonsai i wiśnia japońska „Kiku Shidare Zakura”.
Spotkaniu towarzyszyła wystawka japońskich rekwizytów, które pani Bożena przywiozła ze swojej podróży, m.in. kimono, wachlarz, papierowe żurawie, japońskie monety i książki.