„Powiewy lata” – wystawa prac plastycznych Agnieszki Szeligowskiej

Biblioteka Pedagogiczna w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży zaprasza do obejrzenia wystawy prac plastycznych Agnieszki Szeligowskiej pt. “Powiewy lata”.
Agnieszka Szeligowska – bibliotekarka, która przez kilka lat związana była z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży, obecnie pracuje w jednej z łomżyńskich szkół. Od urodzenia związana z Ziemią Łomżyńską tutaj głównie szuka tematów i inspiracji do swoich obrazów. Malowanie stanowi jej hobby i niezawodny sposób na wygładzanie życiowych kantów i łagodzenie różnych chropowatości. Ma więc, jak każda pasja, wymiar terapeutyczny – relaksuje i rozwija.
Czas na malowanie ma głównie w czasie urlopów. Swój warsztat twórczy udoskonala przeważnie na plenerach malarskich. Brała też udział w warsztatach ikonopisania i malowania na jedwabiu. W latach 2010 – 2021 uczestniczyła w plenerach organizowanych przez MGOK Jedwabne, WOAK Białystok. Jej prace brały udział w wystawach poplenerowych w Jedwabnem, Białymstoku, i zbiorowych w Galerii N w Łomży oraz w wystawie indywidualnej w 2019 roku w Galerii N.
Tematem jej prac są głównie pejzaże, kwiaty, martwa natura. To, co zachwyca i stanowi jednocześnie nieustanne wyzwanie.
Zapraszamy do obejrzenia prac w Bibliotece Pedagogicznej ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1 do 30 listopada 2021 r.
Skip to content