Fotorelacja

Sesja literacka upamiętniająca pobyt Czesława Miłosza na ziemi łomżyńskiej 2.12.2021

2.12.2021 – Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży była współorganizatorem sesji literackiej upamiętniającej pobyt Czesława Miłosza na ziemi łomżyńskiej

Poeta grozy i ekstatycznego hymnu. Intelektualista, eseista, pisarz, świadek największych totalitaryzmów i więzień czasu w którym przyszło mu żyć. 40 lat temu odwiedził nasze miasto, pamięć o tych wydarzeniach przywołali uczestnicy sesji literackiej: „Szczęśliwy naród, który ma poetę”. O Czesławie Miłoszu, nobliście, emigrancie, katastrofiście i obywatelu Wilna – „Miasta bez pamięci” mówili dr Krzysztof Sychowicz, Barbara Kulka, Anna Kaplińska- Struss, Barbara Niewiadomska, Małgorzata Czyżewska i Renata Gorczyńska.