Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży od 2000 roku pełni zadania biblioteki powiatowej. W ramach realizowanych zadań 4 października br. zorganizowaliśmy spotkanie autorskie w bibliotekach powiatu łomżyńskiego w Śniadowie i Przytułach. Naszym gościem był Pan Krzysztof Petek – autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania.

Autor odwiedził dwie gminy powiatu łomżyńskiego, gdzie spotkał się z dziećmi i młodzieżą. O godzinie 8:30 był gościem uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach, a w południe przybył na spotkanie do Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie. Podczas spotkań autor opowiadał  o swoich niezwykłych wyprawach i pomysłach na kolejne książki. Uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi z zaciekawieniem słuchali pisarza, który bardzo interesująco opowiadał o swoich podróżach, spotkaniach z niezwykłymi kulturami, pokazywał zdjęcia z Puszczy Amazońskiej i wskazywał na konieczność uczenia się języków obcych (sam zna ich aż 7). Pan Krzysztof opowiedział także o swojej nowej książce pt. Tysiąc bochenków. Zapiski z zaplecza wojny opowiadającej o pierwszych dniach wojny na Ukrainie. Po spotkaniu można było kupić książki  z dedykacją autora.

Oba spotkania były fascynujące, bardzo dynamiczne, ciekawe, z ogromnym ładunkiem cennych wartości, które Krzysztof Petek przekazywał młodzieży w sposób bezpośredni, posługując się wieloma przykładami i odniesieniami do własnego doświadczenia.