Laura Łącz

Relacja ze spotkania autorskiego z Laurą Łącz (16 maja 2023 r. Hala Kultury w Łomży)

Aż dwa spotkania były okazją do poznania Laury Łącz – aktorki, piosenkarki i pisarki, ambasadorki akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, nominowanej do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Wydarzenia zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży we wtorek, 12 maja.

Przed południem spotkała się z uczniami ze szkół podstawowych nr 5 i 10 w Oddziale dla Dzieci. Aktorka opowiadała o swoim życiu i twórczości, śpiewała piosenki ze spektakli teatralnych oraz recytowała wiersze Jana Brzechwy.

Wieczorem w Hali Kultury licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać poetyckiego recitalu „Między mną a tobą”. Tytuł programu został zaczerpnięty z cyklu ballad Bolesława Leśmiana. Laura Łącz w mistrzowski sposób przeniosła publiczność do świata wyjątkowo pięknej poezji i piosenki lat międzywojnia, twórczości Bolesław Leśmian, Leopold Staff, Konstanty Ildefons Gałczyński, Julian Tuwim czy Tadeusz Boy Żeleński.  Repertuar przygotowany przez Laurę Łącz urzekał zarówno ze względu na dobór tekstów, jak i niebanalny sposób wykonania. Były więc i serdeczne uśmiechy, westchnienia bo recital i bawił i wzruszał. Na koniec spotkania można było nabyć książki autorstwa Laury Łącz, poprosić o autograf, czy pamiątkowe zdjęcie.

Po raz kolejny goście biblioteki mogli przekonać się, że jest to miejsce, gdzie w doskonałej harmonii współgra książka, obraz, muzyka czy słowo. I chociaż biblioteka bardzo często organizuje ciekawe spotkania zapraszając wielu zacnych gości, to spotkanie „Między mną a tobą” było z pewnością wyjątkowe i dostarczyło niepowtarzalnych wrażeń.