Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z historykiem,
autorem poczytnych książek historycznych

Sławomirem Koprem

20 kwietnia (środa) o godz. 18.00
Hala Kultury na Starym Rynku
Spotkanie poprowadzi łomżyńska dziennikarka Marlena Siok.

Sławomir Koper – historyk, autor popularnych książek historycznych i biograficznych m.in.: “Stracone pokolenie PRL”, “Gwiazdy kina PRL”, „Bodo. Historia z tragicznym zakończeniem”, „Alkohol i muzy”, “Życie towarzyskie elit PRL”, “Wielcy szpiedzy PRL”. W swoich książkach Sławomir Koper przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w oficjalnych monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Życie prywatne opisywanych postaci jest dla autora ważną częścią biografii.

Spotkanie autorskie to element projektu “Ku Niepodległej #Łomża”

dofinansowanego ze środków
Instytutu Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego
w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.