W dniach 26 maja – 1 czerwca odbywa się Jubileuszowy 20. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym wydarzeniem kulturalnym. Celem akcji jest zachęcanie do regularnego czytania dzieciom oraz promowanie wartościowej literatury, w tym roku polskiej.

Z tą myślą Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przygotowała łomżyńską odsłonę jubileuszowej edycji Tygodnia Czytania Dzieciom.

Atrakcją będzie Dzień Dziecka, tym razem wyjątkowo, 31 maja. Od godziny 10.00 zapraszamy na wspólne, głośne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima przed budynkiem biblioteki na ul. Długiej 13. „Motorniczym” naszej lokomotywy będzie znany dziennikarz radiowy Adam Dąbrowski.

Ponadto w ramach akcji odbędzie się:

• rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mały ilustrator”, połączone z wystawą prac,
  • występ przedszkolaków z NP „Mały Artysta”,
  • występ uczniów SP Nr 7 w Łomży,
  • zagadki,
  • kiermasz książek.

Zapraszamy 31 maja od godz. 10.00 do wspólnego świętowania i zachęcamy do głośnego czytania dzieciom, szczególnie polskich pisarzy!