1 listopada to szczególny czas pamięci o tych, co odeszli. W okresie Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy cmentarze, aby w zadumie zapalić znicze, złożyć kwiaty, pomodlić się za zmarłych- swoich bliskich, przyjaciół, znajomych. Już od kilku dni na mogiłach i cmentarzach w całym kraju płoną znicze i świeczki, symbolizujące pamięć o zmarłych.

W tym roku dzień Wszystkich Świętych będzie wyglądał inaczej niż zazwyczaj. Wielu z nas pozostanie w domach, bowiem w trosce o zdrowie własne i innych coroczną wizytę tego dnia na nekropoliach odkłada na inny termin.

Mimo czasu pandemii, stosując się do zaleceń służb sanitarnych wywołanych pandemią SARS- CoV-2 postanowiliśmy kontynuując wieloletnią tradycję, na kilka dni przed Świętem Zmarłych odwiedzić groby naszych koleżanek i kolegów, zapalając na nich symboliczne światełka. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. To od nas, żyjących zależy, co ocalimy od zapomnienia. Chcemy przekazać pamięć o ludziach, których nie ma już wśród nas, następnym pokoleniom.

Skip to content