5. Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

z udziałem pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady to wydarzenie zainicjowane i organizowane przez Wydawnictwo Akapit Press.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przyłączyła się do V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. W akcji czytelniczej wzięli udział pracownicy biblioteki czytając fragmenty 17-tej części serii Czarna polewka. Nagranie głośnego czytania odbyło się w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży, a 26 marca została zamieszczona relacja na stronach internetowych MBP www.mbp-lomza.pl, www.bibliotekadladzieci.pl, portalu społecznościowym Facebook i kanale youtube.

W ramach promocji serii w bibliotece została zorganizowana wystawa książek autorki i akcja sleevface. Udało się również zorganizować mini warsztaty manualno-plastyczne, podczas których dzieci za starych książek wykonywały organizery – JEŻe (w nawiązaniu do nazwy serii JEŻycjada).

Fragmenty 17-tej części serii M. Musierowicz „Czarna polewka” czytają:
Agnieszka Chrostowska, Renata Igielska, Maria Kalinowska, Anna Kamińska, Krystian Kosakowski, Elżbieta Piasecka-Chamryk, Marta Skrodzka, Karolina Wnuczyńska, Jolanta Żochowska