W dniu 29 września br. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyła się kolejna edycja „Weekendu seniora z kulturą”. Tym razem zajęcia odbywały się pod hasłem: „Pora na seniora” i składały się z warsztatów związanych z treningiem umysłu ph. „Fitness umysłu” prowadzonych przez p. Annę Kamińską – pracownika Oddziału Zbiorów Specjalnych oraz spotkania z p. Emilianem Kudybą „Na zachodnim krańcu Afryki” .

W ramach „Fitnessu…” seniorki zostały zaproszone do gry w kalambury, która jak się okazało, bez względu na wiek, wywołuje sporo pozytywnych emocji i angażuje nie tylko umysł, ale też i ciało. Była świetna zabawa, oryginalne pomysły, dopisywał dobry humor i pozytywne flow. Ćwicząc pamięć, uczestniczki zajęć dopasowywały imię i nazwisko autora do podanych tytułów książek lub wierszy. Zajęcia „Fitnessu…” zakończyło ćwiczenie polegające na tworzeniu nowych słów z 1 zapisanego wyrazu. Wspólnymi siłami udało się nam utworzyć aż 100 nowych słów! Serdecznie dziękujemy Seniorom za przybycie, dobrą zabawę i dużo pozytywnej energii.