Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży znalazła się w gronie 20 laureatów akcji #Weź wolne od raka Fundacji “L”. To pierwsza tego typu kampania informacyjno-społeczna w Polsce. Ma na celu propagowanie regularnych, profilaktycznych badań onkologicznych. Bohaterami są pracodawcy,  firmy, organizacje, urzędy, które w trosce o swoich pracowników ofiarowały jeden dzień dodatkowego dnia wolnego na badania profilaktyczne.

Nagrodę odebrała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży – Teresa Fromelc-Pawelczyk, która była pomysłodawczynią przystąpienia do akcji. W Dniu Kobiet – 8 marca wręczyła wszystkim pracownikom, zarówno paniom jak i panom, bilet uprawniający do skorzystania z dodatkowego dnia wolnego na badania w kierunku chorób onkologicznych. Prawie połowa załogi skorzystała z tego zaproszenia.

Relacja z gali wręczenia statuetek [TUTAJ]

Podsumowanie akcji w MBP w Łomży