8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół, dlatego w piątek Filia Nr 6 wypełniła się tymi cudownymi owadami, między innymi dzięki pracom z konkursu poetycko-plastycznego “Wesoła pszczoła – malowane wiersze”. Gościem dnia była pszczelarka, pani Agnieszka Zielewicz, która opowiedziała dzieciom o znaczeniu pszczół, o tym, co im zawdzięczamy, w jaki sposób te pożyteczne owady pracują, jak długo żyją, jakie rośliny zapylają i o wielu innych ciekawostkach z nimi związanych. Uczestnicy spotkania mogli też zobaczyć strój, w jakim pracuje pszczelarz, a także sprzęt, którym posługuje się podczas wyrabiania miodu. Dzieci rozwiązywały zadania  edukacyjne, grały w “pszczółkowe” memory i układały puzzle. Każdy wykonał opaskę – pszczółkę. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, miodek wszystkim bardzo smakował, a pszczeli pyłek był równie smaczny.

O piątkowym spotkaniu możemy przeczytać w artykule “Wielki Dzień Pszczół również w bibliotece” na portalu 4lomza.pl.

8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Ma on przypominać o ogromnym znaczeniu pszczół dla całego ekosystemu, odpowiadają bowiem za zapylanie większości gatunków roślin, zapewniającym ludziom pożywienie, a są coraz bardziej zagrożone. Stąd organizowanie spotkań i warsztatów ekologicznych, takich jak piątkowe zajęcia dla dzieci „Jak ważne są pszczoły” z udziałem pszczelarki Agnieszki Zielewicz w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. – Każde działanie edukacyjne w odniesieniu do pszczół jest bardzo wartościowe, szczególnie kiedy dzieci poznają ich znaczenie dla ekosystemu i całej gospodarki – podkreśla Wiesław Grzymała, prezes zarządu Regionalnego Związek Pszczelarzy w Łomży.

Cały artykuł autorstwa Wojciecha Chamryka pod linkiem Wielki Dzień Pszczół