Wyprawki dla małych Czytelników. Kolejna edycja akcji „Mała książka – wielki człowiek”

2021 – MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK – kolejna edycja projektu skierowana do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. To ogólnopolska kampania społeczna, która przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z  dzieckiem.

Każde dziecko, które rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę pt. Pierwsze czytanki dla…, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, który będzie potwierdzeniem jego czytelniczych zainteresowań.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wszystkich filii oraz Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,

Ogólnopolską kampanię inicjuje Instytut Książki, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.