Od 19 kwietnia (poniedziałek) 2021 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej: Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci, Oddział Zbiorów Specjalnych i filie, będą funkcjonowały wyłącznie jako wypożyczalnie.

Pamiętając o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, powracamy do zasad korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

1. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
  2. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.
  3. Ilość czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to:
    – Wypożyczalnia dla Dorosłych – 2 osoby,
    – Oddział dla Dzieci, Oddział Zbiorów Specjalnych, Filie Nr 1, 2, 4 , 6 – 1 osoba
  4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników.
  5. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

Przypominamy o wcześniej wprowadzonych obostrzeniach:

1. Nadal będzie obowiązywała 30-minutowa przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.
  2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma bezwzględny obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.
  3. W Bibliotece nie mogą przebywać osoby z objawami przeziębienia lub grypy.
  4. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.
  5. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne poprzez system biblioteczny Sowa, telefonicznie oraz za pomocą e-maila.
  6. Nie ma możliwości korzystania z toalet w budynkach biblioteki.
  7. Podjęte ograniczenia mogą wydłużyć czas obsługi czytelników, dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość oraz dostosowanie się do wprowadzonych zasad.

Zapraszamy!