UWAGA!

Od 30 listopada do 27 grudnia 2020 roku ulegają zmianie procedury udostępniania zbiorów w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży

Zgodnie z §10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz 2091)

Od 30 listopada (poniedziałek) 2020 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej: Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci, Oddział Zbiorów Specjalnych i filie, będą funkcjonowały wyłącznie jako wypożyczalnie.

Pamiętając o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

 1. W Bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz naszych agend,
  w bezpiecznej od siebie odległości.

 1. Ilość czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z Bibliotek to:
  – Wypożyczalnia dla Dorosłych – dwie osoby,
  – Oddział dla Dzieci, Oddział Zbiorów Specjalnych, Filie Nr 1, 2, 4 , 6 – jedna osoba
 2. Wszystkie placówki biblioteczne otwarte będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–17:00, jednak będzie obowiązywała 30-minutowa przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której Biblioteka będzie nieczynna:
  – poniedziałek – piątek w godz. 12:00 -12:30
  – w sobotę Biblioteki będą nieczynne.
 3. Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki
  i zdezynfekowania rąk.

 4. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

 5. W Bibliotece nie mogą przebywać osoby posiadające objawy przeziębienia lub grypy.

 6. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.

 7. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: telefonicznie oraz za pomocą maila. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).

 8. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.

 9. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

 10. Nie będzie także możliwości korzystania z toalet w budynkach Biblioteki.

 11. Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

Zapraszamy!

Skip to content