Rozbudowana – w nowej szacie i formie graficznej – popularna powieść Marka Lechowicza: ABSURDUT. Jej 1-sze wydanie zgłoszone było przez wydawcę do nagrody NIKE, oraz Nagrody Literackiej Gdynia.
Książka ABSURDUT jest formą recepty na uzależnienie od obłędu pragmatyzmu, prowadzącego wprost do pułapki realistycznie ocenianej rzeczywistości, która sama w sobie jest pojęciem jakże względnym.
Ożywione światy malarstwa, literatury, filmu… to tylko zaledwie niektóre elementy składowe eskapady bohaterów opowieści. A wszystko to jest pięknie ilustrowane malarskim talentem Teresy Adamowskiej.

Marek Lechowiczliterat, scenarzysta (PWSFTv iT w Łodzi), poeta, dramaturg. Sentymentalnie związany z Teatrem Nowym Adama Hanuszkiewicza, dla którego napisał dwie sztuki: „Dialektyka Zeflika” oraz „Iluzję”, stworzył także oprawę filmową do spektaklu „Kaczmarski festivus” w reżyserii Renaty Dymnej. W latach 90-tych – mieszkając w Nowym Jorku – pisał felietony dla Dziennika Nowojorskiego (Polish Daily Ethnic News). Z zamiłowania podróżnik i sportowiec, którego niezaspokojoną pasję stanowi koloryt życia wpisany w kalejdoskop jego zmienności.

 

Skip to content