Elżbieta Gołąbeska

Relacja ze spotkania autorskiego z Elżbietą Gołąbeską, które odbyło się 23 maja 2024 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży

W pośpiechu za codziennymi obowiązkami często nie zauważamy najważniejszych spraw, a nawet dramatów, które rozgrywają się tuż obok. Dotyczy to wielu z nas. Nosimy czasami własny ciężar, nie będąc gotowe (gotowi), by podzielić się, nawet z najbliższymi, tym, co nas dręczy latami.
Wczorajsze spotkanie z Panią Elżbietą Gołąbeską, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży, autorką książki “Dziewczyna z czerwoną parasolką” było wyjątkową okazją do swojego rodzaju wejrzenia w głąb siebie i jednocześnie terapii.
Autorka okazała się osobą empatyczną, otwartą na innych, patrzącą przez swój trudny los na inne dramaty z wyjątkową delikatnością i życzliwością. Gotowa przytulić do serca każdego, kto zechciał się otworzyć.
Dziękując za spotkanie liczymy na to, iż wkrótce ponownie się spotkamy, a z przemyśleń po pierwszym spotkaniu wynikną dobre działania na przyszłość, podejmowane również przez Radę Kobiet. Serdecznie pozdrawiamy Autorkę i dziękujemy za ogrom wzruszeń. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego spotkania.
(Grażyna Karasiewicz)