Lektura książki „Powrót do Jedwabnego 2” po raz kolejny przypomina, że w historii nie ma miejsca na przypadki, zaś każde bieżące wydarzenie i stosunki między narodami są wypadkową dziejów sięgających nieraz dalekiej przeszłości.

Autorzy – Wojciech Sumliński, czyli dziennikarz śledczy zajmujący się m.in. badaniem powiązań między najwyższymi urzędnikami państwowymi a funkcjonariuszami WSI, oraz były szef delegatury ABW w Lublinie Tomasz Budzyński – odkrywają przed czytelnikami nieznane dotąd fakty dotyczące tezy Przedsiębiorstwo Holokaust. Termin wprowadzony do ogólnej świadomości przez historyka i politologa Normana Finkelsteina oznacza hipotezę, w myśl której instytucjonalizacja pamięci o zagładzie Żydów miałaby przynosić wpływy i korzyści materialne ludziom nieposzkodowanym bezpośrednio przez zbrodnie wojenne.

Sumliński i Budzyński odważnie zaglądają za kulisy wielofrontowej walki o światową władzę i pieniądze liczone w setkach miliardów – walki rozgrywanej potajemnie, niejednokrotnie za zasłoną mistyfikacji. Na trzystu stronach swojej publikacji autorzy prezentują owoce wytrwałego pościgu za prawdą – „Powrót do Jedwabnego 2” to rzetelny zbiór wiedzy historycznej i potwierdzonych faktów, w wielu przypadkach ujawnionych szerokiej publiczności po raz pierwszy. Treść książki ukazuje zaskakujące mechanizmy współczesnej geopolityki, a także konsekwencje, jakie niesie ze sobą ich demaskacja.

Podtytuł „Poznaliście prawdę o kłamstwie i jego autorach – teraz poznajcie, co szykują następnym pokoleniom” kieruje uwagę czytelników w stronę przyszłości. Teraźniejszość również stanie się przeszłością, a losy naszych dzieci i wnuków ważą się właśnie dziś – bez naszego udziału lub choćby większej świadomości. Budzyński i Sumliński wołają na alarm: celem publikacji jest poszerzanie owej świadomości i budowa poczucia odpowiedzialności za realia, w jakich przyjdzie żyć kolejnym pokoleniom.

„Powrót do Jedwabnego 2” porusza niezwykle aktualne tematy dotyczące dawnej i najnowszej historii, geopolityki i stosunków międzynarodowych. Autorzy nie boją się kontrowersji – treść zaskakuje, porusza i skłania do refleksji nad skomplikowaną relacją dwóch narodów: polskiego i żydowskiego, na zawsze związanych ze sobą bolesną i trudną historią.

 

 

Źródło: https://tantis.pl/powrot-do-jedwabnego-2-poznaliscie-p2897890?utm_source=google&utm_medium=cpc_product&utm_campaign=main&gclid=EAIaIQobChMI3ov2-4Cc8QIVsRJ7Ch37mQxNEAQYBCABEgLFJPD_BwE

Skip to content