Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Pani Grażyny Hanny Fedorczyk – wieloletniej pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

1 września 1966 r. została zatrudniona w czytelni dla dorosłych ówczesnej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na stanowisku technicznego pracownika bibliotecznego. W roku 1971 powołana przez Panią Helenę Czernek na stanowisko bibliotekarza w Oddziale Dziecięcym. Z miejscem tym zwiąże swoje całe zawodowe życie. Oddział dla Dzieci funkcjonował na parterze budynku przy Starym Rynku, wówczas przy Placu Żeglickiego. Miejsce to było znane wszystkim młodym czytelnikom. Klimatyczne, z rzędami półek z książkami, często w szarych okładkach, niektóre wydawnictwa pięknie wyeksponowane kusiły przyciągającymi pięknymi okładkami. W 1996 roku powierzono Pani Grażynie stanowisko kierownika Oddziału dla Dzieci, który został przeniesiony do obecnej siedziby na ulicę 3 Maja 6A. Funkcję tę pełniła do 31 grudnia 1998 r., do momentu zakończenia aktywności zawodowej.

W pamięci łomżyńskich bibliotekarzy pozostanie jako niezwykle ciepła osoba, serdeczna, wrażliwa i skromna, witająca czytelników z uśmiechem. Pani Grażyna z ogromnym zaangażowaniem 32 lat swojego życia poświęciła pracy w jednej, jedynej instytucji – Bibliotece. Pozostanie w naszej pamięci!

Otwarcie pierwszej biblioteki dla dzieci w Łomży (wrzesień 1963 r.)